Mercedes-Benz

Specifikace

Zrychluje bez námahy do elektrické budoucnosti.

5,1s z 0−100 km/h
408koní
180km/h maximální konstrukční rychlost (regulováno)
až 430km dojezd na elektrický pohon (NEDC)[2][3]
0mg/km emise CO2, kombinovaný provoz

Nový model Mercedes-Benz EQC je čistě elektrické SUV se spoustou prostoru a komfortu. Dokud ho Vy nezrychlíte. Pak se stává sportovním automobilem. Již při rozjezdu je k dispozici plný točivý moment, který EQC bez námahy katapultuje směrem vpřed. Tím se čistě elektrický pohon odlišuje od běžného zážehového nebo vznětového motoru. Výsledkem je zcela nová, fascinující jízdní dynamika.

EQC 400 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 19,7; emise CO2 v g/km (kombinované): 0.[1]

Dva motory přeměňují elektrickou energii na čistou radost z jízdy.

Nově vyvinutá elektrická hnací jednotka je tak inovativní, že jsou v novém EQC namontovány hned dvě. Jeden elektromotor na přední a jeden na zadní nápravě společně přeměňují elektrickou energii uloženou v akumulátoru na mechanickou a generují tak výkon 300 kW (408k). Za účelem minimalizace spotřeby proudu a maximalizace dynamiky jsou elektrická hnací ústroji dimenzována odlišným způsobem: přední elektromotor je optimalizován pro dosažení maximální možné účinnosti v nízkém a středním rozsahu zatížení, zadní elektromotor určuje dynamiku.

EQC 400 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 19,7; emise CO2 v g/km (kombinované): 0.[1]

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 595/2009 v aktuálně platném znění. [2] Ve skutečném jízdním režimu se mohou vyskytnout odchylky od certifikovaných normovaných hodnot. Skutečné hodnoty jsou ovlivňovány řadou individuálních faktorů, např. individuální styl jízdy, okolní podmínky a průběh trasy.

[3] Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Spotřeba elektrického proudu a dojezd byly zjištěny na základě nařízení 692/2008/ES. Spotřeba elektrického proudu a dojezd jsou závislé na konfiguraci vozidla.