Mercedes-Benz

Uživatelské rozhraní

MBUX (Mercedes-Benz User Experience)

Nová Třída B se samozřejmě nenechá pouze kompletně ovládat, ona se Vám také s každým dnem lépe přizpůsobuje. Tak si zapamatuje Vaši cestu do práce a v případě dopravní zácpy automaticky zobrazí rychlejší trasu. Za tím vším se ukrývá revoluční systém MBUX (User Experience Mercedes-Benz). Multimediální systém, který se neustále učí víc o Vás a Vašich zálibách. A to tak dlouho, dokud Vás nová třída B nezná skoro lépe, než Vy sami.

Styly zobrazení.

Kokpit Vás přivítá dvěma plně digitálními displeji, které tvoří působivý harmonický celek. Nevypadá pouze exkluzivně, ale snadno se přizpůsobí Vašim požadavkům. Pro displej sdruženého přístroje jsou například na výběr k dispozici tři styly zobrazení „Klasický“, „Sportovní“ a „Decentně moderní“, které můžete změnit podle nálady, průběhu cesty nebo jízdní situace.

MBUX rozšířená realita navigace.

Přehled řidiče o dopravní situaci je stále ještě jedním z nejlepších bezpečnostních systémů. MBUX rozšířená realita pro navigaci Vám pomáhá zorientovat se také v komplexních dopravních situacích. Za tím účelem tato technologie propojuje virtuální svět s reálným. A zobrazí navigační a dopravní informace na živých obrázcích z okolí vozidla, které lze se Vám zobrazí na media displeji. Tak Vám tento systém může pomoci dorazit do cíle bezpečně a bez stresu.

Přirozené ovládání hlasem.

Nová Třída B Vám rozumí tak, jako žádný jiný automobil. A to doslova. Díky novému ovládání hlasem MBUX Vám naslouchá a rozumí Vám, aniž by se musela učit hlasové povely. Umí toho ale ještě mnohem víc. Prověří za Vás počasí v cílovém místě, přepne rozhlasovou stanici nebo Vás doveze tou nejrychlejší cestou domů. Přečíst SMS nebo ji nadiktovat a odeslat? Stačí, když vyslovíte: „Můj Mercedesi“. A nová třída B poslechne na slovo a udělá vše, co potřebujete.

Koncepce dotykového ovládání.

Klasická tlačítka a ovladače hledáte v kokpitu marně. Zde je vše nové. Jako například dotyková obrazovka nebo touchpad, přes které nyní můžete téměř vše v automobilu ovládat pouze jedním prstem a nastavovat dle svých přání. Například styly zobrazení, ambientní osvětlení nebo informační systém. Ty můžete také ovládat přímo dotykovým ovládáním na volantu. Aniž byste museli dát ruce pryč z volantu.