Mercedes-Benz

Nabíjení a dojezd.

EQA 250: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 17,7 - 19,1 ; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.

Jednoduché nabíjení. Všude.

Nabíjení akumulátorů ještě nikdy nebylo tak jednoduché: Ať už doma pomocí wallboxu Mercedes-Benz Wallbox, nebo na cestách v různých nabíjecích stanicích, jako například v nákupní centrech, nebo na odpočívadlech.

Domácí nabíjení.

S domácím wallboxem Mercedes-Benz si uděláte domácí nabíjecí stanici: díky výkonnému systému nabíjení na střídavý proud se z ní EQA nabíjí výkonem až 11kW (3fázově), a tedy několikanásobně rychleji, než z běžných domácích zásuvek. S inteligentním wallboxem od innogy (eBox smart nebo professional) máte také možnost jednoduše ovládat, nebo exportovat svá data o nabíjení pomocí přidružené aplikace.

Nabíjení na cestách.

Krátká přestávka na cestě: s digitální službou Mercedes me Charge máte po celé Evropě přístup k rychlonabíjecím stanicím společnost IONITY, na kterých si můžete své EQA nabít s výkonem až 100 kW z 10 na 80 procent za cca 30 minut. Kromě toho nabíjíte s Mercedes me Charge po celé Evropě vždy zeleně. Společnost Mercedes-Benz prostřednictvím vysoce kvalitních osvědčení o původu elektřiny garantuje, že elektrický proud protékající při nabíjení přes Mercedes me Charge je do sítě přiváděn z obnovitelných zdrojů.

Vaše nejdůležitější dotazy k jízdě na elektrický pohon.

Jak to, že je skutečný dojezd na elektrický pohon často nižší než uvedená hodnota?

Dojezd na elektrický pohon se liší v závislosti na individuálním jízdním chování, profilu trasy a okolních podmínkách. Delšího dojezdu dosáhnete, pokud pojedete předvídavě pomocí asistenta ECO a budete využívat rekuperaci, resp. funkci jízdy bez motoru. Na dojezd mají rovněž vliv vedlejší spotřebiče jako vyhřívaná sedadla, nebo klimatizace.

Jaký je rozdíl mezi technologií nabíjení AC a DC?

V zásadě mohou být akumulátory elektrifikovaných vozidel nabíjeny pouze stejnosměrným proudem (DC). Nicméně všechny elektrické zásuvky, wallbox Mercedes-Benz a většina veřejných nabíjecích stanic dodávají střídavý proud (AC), stejně jako „silnoproudé zásuvky“. Aby bylo možné vozidlo nabíjet, je v něm nainstalováno palubní nabíjecí zařízení – měnič AC/DC. Mění střídavý proud na potřebný stejnosměrný. Proto jsou možné různé nabíjecí výkony – podle nabíjecího zařízení ve vozidle a výkonnosti nabíjecího kabelu.

Do jaké míry jsou elektromobily skutečně šetrné k životnímu prostředí?

Ekologicky šetrné využití vozidla do značné míry skutečně závisí na Vašem jízdním chování a na nabíjení. Rozhodující je i to, jakým elektrickým proudem vozidlo nabíjíte, tzn. zda je nabíjeno skutečně „zelenou“ elektřinou, nebo směsí energií. Všechny veřejné nabíjecí stanice jsou zpravidla zásobovány zelenou elektřinou a také v domácnosti lze smlouvu na zelenou elektřinu získat během několika kliknutí. Jako podporu nabízíme ekologický proud Mercedes-Benz – exkluzivní službu pro zákazníky Mercedes-Benz.