Mercedes-Benz

Technické údaje.

EQB v číslech.

Síly, které lze změřit.

Díky plnému točivému momentu dostupnému již při rozjezdu dokáže EQB bez problémů zrychlit – a tím zajistit fascinující potěšení z jízdy na elektrický pohon. Vysoké hodnoty výkonu navíc umožňují mimořádnou jízdní dynamiku.

168 – 215[kW] jmenovitý výkon
390 – 520[Nm] jmenovitý točivý moment při ot./min
160[km/h] maximální rychlost
66,5[kWh] obsah energie
367[V] maximální napětí
187,5[Ah] jmenovitá kapacita

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.

Síla elektřiny v kompaktní podobě.

Jízdní dynamiku elektrického pohonu zajišťují u EQB dva výkonné motory: asynchronní motor na přední nápravě a synchronní motor s trvalým magnetem na zadní nápravě. Spolu s chladicí soustavou, výkonovou elektronikou a jednostupňovou převodovkou s pevným převodem včetně diferenciálu tvoří optimálně integrovanou, kompaktní jednotku – elektrické hnací ústrojí (eATS).

Nejdůležitější součást vozu EQB.

Vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor je centrálním zásobníkem energie pro elektrický pohon vozu EQB a poskytuje využitelný obsah energie 66,5 kWh. Je umístěn v několika modulech v podlaze vozidla, což je výhodné z hlediska těžiště a prostorově úsporného uspořádání. Kromě toho se v přední části nachází ochranný štít, který může zásobník energie ochránit před vniknutím cizích těles. Speciální garance pro vysokonapěťový akumulátor, jako například certifikát akumulátoru s příslibem výkonu až na osm let, respektive do ujetí 160 000 kilometrů, zaručují dlouhodobé potěšení z jízdy.