Mercedes-Benz

Nabíjení a dojezd.

Plně elektrické a flexibilní – díky dlouhému dojezdu a technologii rychlonabíjení.
567-654kilometrů čistě elektrický dojezd (WLTP)
0gramů CO2 mobilita bez lokálních emisí
Do32minut nabíjení na rychlonabíjecích stanicích

Rychlé a snadné nabíjení.

Nabíjecí infrastruktura je optimálně přizpůsobena Vašim individuálním potřebám. Pohodlně a rychle doma pomocí wallboxu? Na cestách na veřejných nabíjecích stanicích? Nebo během zastávky na nabíjení na dálnici pomocí rychlonabíjecí stanice? To vše je možné a zajišťuje maximální komfort nabíjení.

Nabíjení na cestách.

Nové EQE můžete nabíjet na bezpočtu veřejných nabíjecích stanic na stejnosměrný nebo střídavý proud. Po dobu, co jste ve městě nebo v restauraci, můžete nabíjet například pomocí standardního nabíjecího kabelu s výkonem při nabíjení 11 kW (za příplatek také 22 kW) na veřejných nabíjecích stanicích na střídavý proud. A na delších trasách můžete nové EQE rychle nabít pomocí rychlonabíjecích stanic na stejnosměrný proud, které se nacházejí například na řadě dálničních odpočívadel. Využijte vysoce výkonnou nabíjecí síť společnosti IONITY, která je rozmístěna podél všech hlavních dopravních tras Evropy. S Mercedes me Charge získáte přístup k celosvětově největší síti nabíjecích stanic s více než 500 000 nabíjecích stanic. Autentizace u nabíjecí stanice se provádí zcela jednoduše přes systém MBUX, aplikaci Mercedes me, kartu Mercedes me Charge nebo ‒ což je pro EQE zcela nové ‒ pomocí Plug & Charge přímo na nabíjecím kabelu. Kromě toho nabíjíte s Mercedes me Charge po celé Evropě vždy zeleně. Společnost Mercedes-Benz prostřednictvím vysoce kvalitních osvědčení o původu elektřiny garantuje, že elektrický proud protékající při nabíjení přes Mercedes me Charge je do sítě přiváděn z obnovitelných zdrojů.

Nabíjení doma.

S wallboxem Mercedes-Benz se Váš domov promění v nabíjecí stanici: díky výkonnému nabíjecímu systému na střídavý proud se zde EQE nabíjí s výkonem až 22 kW (3fázově) – a tudíž mnohokrát rychleji než pomocí běžné elektrické zásuvky. Díky wallboxu Mercedes-Benz máte navíc možnost řídit a zobrazit procesy nabíjení prostřednictvím aplikace Mercedes me. Instalaci wallboxu Vám zajistí náš partner pro instalaci, který Vám navíc zodpoví všechny Vaše dotazy týkající se nabíjení doma.

Jaký je rozdíl mezi technologií nabíjení stejnosměrným a střídavým proudem?Vaše nejdůležitější dotazy k jízdě na elektrický pohon.

Jak to, že je skutečný dojezd na elektrický pohon často nižší než uvedená hodnota?

Dojezd na elektrický pohon se liší v závislosti na individuálním jízdním chování, profilu trasy a okolních podmínkách. Delšího dojezdu dosáhnete, pokud pojedete předvídavě pomocí asistenta ECO a budete využívat rekuperaci, resp. funkci jízdy bez motoru. Na dojezd mají rovněž vliv vedlejší spotřebiče jako vyhřívaná sedadla, nebo klimatizace.

Jaký je rozdíl mezi technologií nabíjení stejnosměrným a střídavým proudem?

V zásadě mohou být akumulátory elektrifikovaných vozidel nabíjeny pouze stejnosměrným proudem (DC). Nicméně všechny elektrické zásuvky, wallbox Mercedes-Benz a mnoho veřejných nabíjecích stanic dodávají střídavý proud (AC), stejně jako „silnoproudé zásuvky“. Aby bylo možné vozidlo nabíjet, je v něm nainstalováno palubní nabíjecí zařízení – měnič AC/DC, který mění střídavý proud na potřebný stejnosměrný. Proto jsou v závislosti na zdroji střídavého proudu možné výkony při nabíjení od 2,3 kW do 11 kW (za příplatek také 22 kW).

Do jaké míry jsou elektromobily skutečně šetrné k životnímu prostředí?

Ekologicky šetrné využití vozidla do značné míry skutečně závisí na Vašem jízdním chování a na nabíjení. Rozhodující je i to, jakým elektrickým proudem vozidlo nabíjíte, tzn. zda je nabíjeno skutečně „zelenou“ elektřinou nebo směsí energií. Mnoho veřejných nabíjecích stanic je zpravidla zásobováno zelenou elektřinou a také v domácnosti lze smlouvu na zelenou elektřinu získat jen pomocí několika kliknutí. S Mercedes me Charge navíc po celé Evropě nabíjíte vždy zelenou elektřinu. Společnost Mercedes-Benz prostřednictvím vysoce kvalitních osvědčení o původu elektřiny garantuje, že elektrický proud protékající při nabíjení přes Mercedes me Charge je do sítě přiváděn z obnovitelných zdrojů.