Mercedes-Benz

Výbavy nového GLC SUV.

Od hodnotného vzhledu až po průkopnické funkce: nové GLC SUV přesvědčí na první pohled.

Multimédia

Head-up displej.

Head-up displej, dostupný za příplatek, zobrazuje všechny důležité informace přímo na čelním okně. Vaše pozornost tak zcela patří silnici a dopravě. Precizní a komfortní. V novém voze Mercedes-Benz GLC je nyní dokonce ještě větší.

Zůstaňte ve spojení: integrace chytré domácnosti.

Ovládejte svou chytrou domácnost* z Vašeho GLC pomocí hlasového asistenta MBUX. Pomocí povelu „Ahoj Mercedesi“ zjistíte, jestli jsou například doma zavřená okna, nebo připravíte vše potřebné pro Váš příjezd – aniž byste odvraceli pozornost od dopravní situace. Jednoduše propojte svůj účet Mercedes me s účtem Vašeho poskytovatele chytré domácnosti.

*U chytré domácnosti se jedná o službu Mercedes me connect „Hlasový asistent MBUX“.

Ústřední prvek: centrální displej.

Nakloněný směrem k řidiči s možností dotykového ovládání. Představuje digitální rozhraní mezi Vámi a vozidlem, přes které ovládáte všechny důležité funkce vozidla. Tak intuitivní a komfortní, jak je jen možné.

Rozšířená realita MBUX pro navigaci (za příplatek)

Pro lepší zvládání komplexních dopravních situací propojuje rozšířená realita MBUX pro navigaci virtuální svět s tím skutečným. Tato technologie integruje navigační a dopravní informace do obrazu přenášeného kamerou. Do svého cíle tak můžete dorazit rychle, bezpečně a bez stresu.

Navigace s plánovačem trasy pro jízdní soupravy

Navigační systém MBUX může při výpočtu trasy zohlednit, že GLC jede v provozu s přívěsem. Trasa je dokonce vypočtena podle typu přívěsu – nosič jízdních kol, menší přívěs a větší přívěs. S ohledem na jízdní soupravu se trasa například vyhýbá prudkým stoupáním nebo ostrým zatáčkám.

Osobní uživatelské profily.

Přes Váš profil lze předem aktivovat personalizovaná nastavení, například barvu osvětlení interiéru nebo polohu sedadla.

Asistenční systémy

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC (za příplatek)

Komfortu aktivního asistenta udržování odstupu DISTRONIC se již nebudete chtít vzdát zejména ve zdlouhavé a váznoucí dopravní koloně. Systém Vám usnadňuje řízení díky automatickému přizpůsobování rychlosti podle pomaleji jedoucích vozidel před Vámi. Požadovaný odstup je možné nastavit v několika stupních.[1]

Sada pro parkování s kamerou 360° (za příplatek)

Exkluzivní parkovací služba s výhledem do všech stran: aktivní parkovací asistent s funkcí PARKTRONIC a kamerou 360° rozpoznává volná a označená parkovací místa, když kolem nich projíždíte. Po zvolení parkovacího místa můžete díky dynamické vizualizaci a akustickému potvrzení suverénně zaparkovat – nebo se nechat při parkování podpořit.[1]

Sada jízdních asistentů Plus (příplatková výbava)

Sada jízdních asistentů Plus nabízí maximální komfort a bezpečnost na cestě k autonomní jízdě. Se sadou jízdních asistentů získáte také aktivního asistenta jízdy v dopravní zácpě, který Vám optimálně usnadní jízdu po dálnici. Další výhoda této sady: v případě bočních kolizí s cizím zaviněním může poskytnout přídavnou boční ochranu systém PRE-SAFE® Impuls Side.[1]

[1] Naše asistenční systémy řidiče a bezpečnostní systémy jsou pomocné prostředky a nezbavují Vás Vaší odpovědnosti jako řidiče. Dodržujte pokyny v návodu k obsluze a hranice systémů, které jsou v něm popsány.

Komfort

KEYLESS-GO

Díky systému KEYLESS-GO se nepříjemné hledání klíčků stává minulostí. Jelikož je klíček rozpoznán již v blízkosti vozidla nebo v interiéru, lze všechny dveře potom odemknout nebo zamknout pouze dotknutím se kliky dveří.

Systém je dostupný za příplatek v kombinaci s komfortní sadou KEYLESS-GO

Sada energizujícího komfortu Plus (za příplatek)

Komfort pro všechny smysly: tato sada propojuje řadu prémiových výbav inovativním a inteligentním způsobem. Váš Mercedes Vás může cíleně povzbuzovat a rozmazlovat – pro delší výkonnost za volantem a velmi příjemnou jízdu. Prostřednictvím sedmi nejrůznějších komfortních programů a atraktivních příplatkových výbav jako ortopedická sedadla.[1][2]

[1] Zesíťování funkce ENERGIZING COACH s nositelným zařízením Garmin© pro propojení údajů vitálních funkcí je nabízeno v rámci služeb Mercedes me connect. Informace o dostupnosti této služby v jednotlivých zemích nebo regionech a pro jednotlivé konstrukční řady a také informace o potřebných příplatkových výbavách najdete v uživatelských podmínkách.

[2] Předpokladem je propojení Vašeho chytrého telefonu s vozidlem. Rovněž je nutné zajistit, abyste měli v tomto chytrém telefonu propojené Vaše běžné nositelné zařízení Garmin© s aplikací Garmin Connect©. Jakmile odsouhlasíte přenos údajů v rámci procesu přihlašování v aplikaci Mercedes me ENERGIZING a na portále Mercedes me, budou údaje z Vašeho nositelného zařízení odesílány přes Bluetooth přímo do vozidla. Další informace k tomuto tématu najdete v návodu k obsluze Vašeho vozidla. Nezapomeňte prosím: funkce je aktuálně k dispozici pouze pro zařízení s operačním systémem Apple iOS a Android.

Bezpečnost

DIGITAL LIGHT s funkcí projekce (za příplatek)

Pokroková technologie světlometů kombinuje známý systém MULTIBEAM LED s inovativní technologií světel s vysokým rozlišením. Světelné projekce v HD kvalitě se promítají přímo na vozovku a zásobují řidiče informacemi.

Varovné zařízení proti vloupání a odcizení s přípravou pro rozpoznání kolize (za příplatek)

Ochrana vozidla URBAN GUARD Plus nabízí kompletní monitorování okolí vozidla. Díky varovnému zařízení proti vloupání a odcizení vozidla a nouzové deaktivaci klíčku můžete rychle jednat. Na cestách Vás prostřednictvím aplikace informuje rozpoznávání kolizí. Kromě toho zvyšuje služba pomoci při odcizení vozidla pravděpodobnost získání Vašeho majetku zpět.

PRE-SAFE® Impuls Side

Pokud nové GLC rozpozná nevyhnutelnou boční kolizi, provede PRE-SAFE® Impuls Side opatření pro přesunutí cestujících směrem ke středu vozidla. Tím vozidlo zmírní zatížení při nehodě.[1]
Dostupné za příplatek v sadě jízdních asistentů Plus

[1] Naše asistenční systémy řidiče a bezpečnostní systémy jsou pomocné prostředky a nezbavují Vás Vaší odpovědnosti jako řidiče. Dodržujte pokyny v návodu k obsluze a hranice systémů, které jsou v něm popsány.

Podvozek

AIRMATIC

Systém AIRMATIC umožňuje díky své plynulé regulaci tlumení u každého kola zvlášť obzvlášť hladké odvalování. Jezdíte tak velmi komfortně a do cíle dojedete odpočinutější. Podvozek se vzduchovým odpružením lze navíc v případě potřeby nadzvednout o 15 mm a automaticky se přizpůsobuje různým stavům naložení vozidla.

Systém je dostupný za příplatek se sadou Technik

Dvounapěťová síť vozidla 12/48 V

Nový vůz Mercedes-Benz GLC nabízí dvounapěťovou síť vozidla 12/48 V pro spalovací motory. Přídavné 48V energetické řízení vozidla jako krok na cestě k elektrifikaci přináší výhody v oblasti účinnosti, spotřeby a komfortu.

Jízdní program Offroad.

Prostřednictvím DYNAMIC SELECT můžete zvolit jízdní program Offroad: trakce, regulace brzd a vlastnosti pohonu se přizpůsobují jízdní situaci. Pokud je Vaše nové GLC vybaveno světlomety DIGITAL LIGHT, aktivuje se také terénní světlo světlometů.

Kokpit Offroad

Pouhým stisknutím tlačítka se centrální displej promění v atraktivní obrazovku ve vzhledu Offroad. Zde a také na displeji řidiče potěší Váš zrak názorné inscenace ukazatelů, nastavení a funkcí specifických pro jízdu v terénu.